Uzun dönem staj ve Logo Yazılım

Herkese merhaba arkadaşlar, bu yazımda üniversitenin son dönemini kapsayan uzun dönem stajımdan ve Logo yazılımdan bahsedeceğim. Logo yazılımdan telefon geldiği günü hatırlıyorum. Doğrusu o günden bugüne vakit ne çabuk geçti hiç anlamadım.

Stajın son günü.

İnsan kaynaklarından telefon geldiğinde hissettiğim heyecanı, o anda aklımdan geçenleri hiç unutmam herhalde. Görüşme nasıl olacak ? Ne giysem ki ? Sadece insan kaynakları mı yoksa teknik görüşme de olacak mı ? Bir dakika içerisinde aklımdan geçti tüm bu sorular. Hazırlanıp, tüm belgeleri özellikle de kendimi hazırladıktan sonra Alsancak da bulunan satış ofisine görüşmeye gittim. Girmeden önce bir form doldurdum. Formu doldururken bile çok heyecanlıydım. Sonrasında insan kaynakları görevlisi Zeynep Hanım ile bir görüşme gerçekleştirdim. Standart insan kaynakları soruları, hedefler, nereden duyduğum vb. sonrasında Zeynep Hanım asıl yöneticim olan proje ve ekip yöneticisi Ali Kalfaoğlu ile kameralı bir sistem üzerinden görüşeceğimi belirtti. İşte asıl heyecan ve korku o anda başladı. Ali abi ile görüşmeyi tamamladıktan sonra ofisten ayrıldım. Şimdi ne olacak modunda haber beklerken aynı gün içerisinde gelen bir telefon ile online bir teste daha gireceğimi öğrendim. O zamanlar çalışıyor olduğum Cicimeze firmasının ofisine gelip testi tamamladım. Haber beklemeye başladım. 1 hafta , 2 hafta , 3 hafta derken dönüş bir türlü olmadı. Sonrasında bir telefon ile staj konusunda beni kabul ettiklerini ve belgeleri vs. mail atacaklarını ilettiler. O anda büyük kurumsal bir firmada çalışacak olmanın verdiği heyecanı doyasıya yaşadım. Bayağı da ıslattık Logo yazılıma girdiğimi. 🙂

Her neyse dönem bitti , yarıyıl tatili başladı ve sonunda Logo yazılımda yapacağım staj başladı. İlk günün heyecanı , kimseyi tanımamanın verdiği çekingenlik ile servis ile ofise geldim. Bir konuda şanslıydım. Sınıf arkadaşım olan Muhammet Kaya Logo da işe başlamıştı. Bu yüzden takıldığım her konuda ondan bilgi alabilirdim. Öyle de oldu , her konuda bana yardımcı oldu. Bayağı kahrımı çekti :). Onun sayesinde yöneticimin istediği bir çok işi vaktinde tamamladım. Firmaya çok hızlı bir şekilde adapte olmamı sağladı. Zaman geçtikçe ekip ile iyice yakın olmaya başladık. Eğlenceli , iyi çalışan ve aile gibi bir ekipte yer aldım. Gerçekten samimi , yardımsever bunların yanında hepsi işinde çok başarılı insanlardı. Stajımda ki en büyük şansım böyle bir ekiple birlikte çalışmak oldu. 2. haftada Logo yazılımın kendi içerisinde her hafta halı saha düzenlediğini öğrendim. Halı saha için kurulmuş olan Whatsapp grubuna dahil oldum. Her hafta maçlara gidip gelmeye başladım ekip ile. Bu sayede firma içerisinde farklı ekiplerdeki farklı insanlar ile tanışma şansım oldu. Bu şekilde işe git gel , haftalık halı saha derken bayağı eğlenceli ve güzel bir şekilde staj devam etti.

İlk staj için kabul edildiğim günden beri tek amacım Logo Yazılım’da işe başlamak ve bu ekibin bir parçası olmaktı. Hep bu amaç doğrultusunda ilerledim. Her geçen gün daha da yakın hissettiğim bir ekip ile çalışıyordum. Aynı zamanda yapılan işleri ve büyüklüklerini gördükçe burada kalıp çalışacağım günlere bir an önce gelebilmek için gün sayıyordum. Mayıs ayının başı gibi yöneticim ile durumu konuştum. Logo da devam etme gibi bir şansımın olup olmayacağı konusunu dile getirdim. O anda beklemediğim bir şey oldu. Yöneticim kadro olmadığını , açmak için çabaladığını ancak açtıramadığını dile getirdi. ( Kurumsal , büyük bir firmada çalıştığınızda bu tarz şeyler meydana gelebiliyor.). O gün bu haberi duyduktan sonra 4 aydır birlikte çalıştığım çok samimi insanlarla birlikte çalışamayacağım için bunun yanı sıra o anda işsiz kaldığım için üzüldüm.

Elimden gelebilecek tek şey yeni bir iş arayışına girmekti ve böyle oldu. Birçok firmaya özgeçmişimi yolladım. Olumsuz dönen çok firma oldu. Olumlu dönen Linovi firmasını çok istiyordum. Proje aldım yaptım gönderdim , ancak küçük ve saçma hatalardan dolayı olumsuz dönüş aldım. O anda bir boşluğa düştüm , aklımdaki tek soru staj bittiğinde işsiz mi kalacağım ? sorusuydu. Bu şekilde devam ederken Veripark firmasına özgeçmiş gönderdim ve bir gün sonrasında dönüş aldım. Online testler , firmada proje yapma , yöneticiler ile görüşme ardından teklif aldım. Teklifi kabul ettim ve sözleşme imzaladım. 5 haziran da Veripark ‘ da işe başlayacağım.

Sonuca baktığımızda unutamayacağım bir ekip , unutamayacağım bir staj geçirdim. Her daim destekleyici olan bir ekip ile çalıştım. Son güne kadar stajın bitmesine üzüleceğimi çok da düşünmemiştim açıkcası. Ancak şimdi bu ekipten firmadan ayrılacağımdan dolayı içimde bir burukluk oldu ve gerçekten hepsine çok teşekkür ediyorum. İyi ki böyle insanlarla tanışma, çalışma fırsatı buldum. Yazıyı buraya kadar okuyup dayananlara da teşekkür ederim :).

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *